A LiB Számítástechnikai Kft. fő tevékenységi köre az egyedi szoftverfejlesztés, melyet kiegészít a feladatokhoz kapcsolódó hardware eszközök tervezése, kivitelezése, továbbá forgalmazása egyedi megrendelések alapján.

A cég 1991-es alapítása óta folyamatosan résztvesz a magyarországi pénzforgalomban felmerülő informatikai feladatok megoldásában. Szakembereink alapos ismeretekkel rendelkeznek a pénzügyi folyamatokról, a több évtizedes kapcsolat az ügyfelekkel, s a változatos banki környezetekben implementált alkalmazások révén jelentős projektvezetési és fejlesztési tapasztalat halmozódott fel.

Tevékenységeink teljes körére szóló ISO tanúsítvánnyal, szoros partnerkapcsolatokkal és a szakemberek felkészültségével azt a célt kívánjuk elérni, hogy minél hatékonyabban támogassuk ügyfeleink üzleti folyamatait és eredményes működését.

A teljes működésre vonatkozó ISO minőségirányítási tanúsítással a LiB kft. elmondhatja, hogy nem csak hatékony és eredményes, hanem ami a legfontosabb a mai piaci viszonyokat figyelembe véve, hogy vevő és partner orientált.

Megoldandó informatikai problémáival bátran forduljon hozzánk!

Banki referenciák

 

BNP Paribas Mo-i Fióktelepe

 

Bank of China

 

Budapest Bank Nyrt.

 

CIB Bank Zrt.

 

Deutsche Bank AG Mo-i Fióktelepe

 

Erste Bank Hungary Zrt.

 

EximBank Zrt.

 

FHB Jelzálogbank Nyrt.

 

FHB Kereskedelmi Bank Zrt.

 

Fundamenta-Lakáskassza Zrt.

 

Gránit Bank Zrt.

 

Keler Zrt.

 

Magyar Államkincstár

 

Magnet Közösségi Bank

 

Magyar Cetelem Zrt.

 

MFB Zrt.

 

Oberbank AG Magyarországi Fióktelepe

 

Polgári Bank Zrt.

 

Raiffeisen Bank Zrt.

 

Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt.

 

 Lízing referenciák

 

CLB Kft.

 

Erste Bank Nyrt

 

K&H Lízing Zrt.

 

Ober Pénzügyi Lízing Zrt.

 

 Egyéb referenciák

 

NAV

 

EAC Gaming Kft.

 

Gerland BGerland Bútor Stúdió

 

Magyar Országos Közjegyzői Kamara

 

Paksi Atomerőmű Zrt.

 

Richter Gedeon Rt. mellett működő NyugdíjPénztár 

A tranzakciós illeték kapcsán a felmerülő feladatokat a TAM modul látja el.

A program külön önnálló alkalmazásként illetve a GENGI kiegészítő moduljaként működik.

A tranzakciós állományokban található tételket egy szabadon paraméterezhető feltétel kiértékelő rendszer minősíti, amellyel illeték kategóriákba sorolhatjuk a tételeket.

Az egyes kategóriákhoz tartozó illeték kalkulálása és annak adminisztrálása a program másik fő funkciója.

A számított illeték főkönyvi könyvelése illetve az ügyfélre történő hárítása a könyvelési modul funkciója, amely az adott számlavezető rendszerhez illeszkedik.

A számított illeték bevallását segítő riportok szintén a program részét képezik.

A modul futtatási környezete és felépítése a GENGI-nél megszokott módon van kialakítva, közös autentikációs és naplózó rendszert használnak, amely kiegészül a tranzakciók archiválási feladataival.

A LiB Kft lízingbankok részére dolgozta ki integrált lízingnyilvántartó rendszerét,  a Winlyzt, amely a számos lízingcégnél évek óta megbízhatóan működik. A cég üzleti tevékenységével kapcsolatos minden szükséges feladatot ellát, beleértve a cég belső könyvelési rendszerét is. 

Cégünk által készített back office rendszer alapváltozata több mint tíz évvel ezelőtt készült el. A rendszer, eredeti megrendelő partnerünk szakmai támogatásával az évek folyamán fokozatosan nyerte el jelenlegi funkcionalitását.

Időközben számos cég megvásárolta és használja rendszerünket, így ennek mára több verziója létezik.

Minden cég a saját egyedi igényeinek és elvárásainak megfelelő, számára testreszabott rendszert használ, melyet a LiB kft az igényeknek megfelelően folyamatosan tart karban.

Főbb jellemzők

  • Kliens-szerver alapú felépítés - SQL alapú adatbázis-kezelő 
  • Windowsos felülettel rendelkező felhasználóbarát alkalmazás 
  • Teljes átjárhatóság az adatok között 
  • Testre szabott megvalósítás 
  • Dokumentációk, Leírások, Oktatási anyagok 
  • Korszerű fejlesztőeszközök segítségével készült (Microsoft Visual C++ 6.0, PowerDesigner) 

 

Adatbázis hozzáférés

Az adatbázis kezelés egyrészt ODBC felületen keresztül történik, ezért az adatbázis szerver független az alkalmazástól. Másrészt a speciális egyedi igények kielégítésére, lekérdezések gyors végrehajtása érdekében az adatbázis szerveren tárolt eljárásokat és függvényeket is használunk ezek természetesen nem szerver függetlenek.

Az adatbázis nyitott, felépítése, szerkezete dokumentálva átadásra kerül, ezáltal lehetőség van rá, hogy az arra jogosult felhasználók  a megfelelő eszközök birtokában saját maguk állítsanak össze lekérdezéseket, jelentéseket.

Az adatbázis szerver elérése a kliens munkaállomásokról az adatbázis szerver által nyújtott lehetőségektől függ. Jelenleg alkalmazásaink az alábbi PC-s adatbázis szervereken futnak:

  • Oracle
  • MS SQL Server
  • Sybase Adaptive Server Anywhere 

 

Főbb funkciók

Aki lízingtevékenységet végez, annak életét egy csapásra kényelmesebbé teszi a Winlyz rendszer. A banki információs és ügyviteli prog­ram egy csomagban, integráltan nyújtja szolgáltatásait.

A fejlesztés során elsődleges cél volt, hogy a program lefedje a megrendelőnél folytatott lízing, részlet, bérlet és más ügyletek teljességét, valamint kielégítse a munka során felmerülő összes sok esetben speciális  igényt. A Winlyz rendszer naprakész adatokat nyújt a gazdálkodó egységek állapotáról, pénzügyi helyzetéről, ezért nélkülözhetetlen segédeszköze a hatékony és lendületes üzleti stratégiának.

A lízingprogram egyes részei között tökéletes az átjárás az eltárolt adatok gyakorlatilag a program minden funkciójából korlátlanul elérhetők. Az egyes funkciók kommunikálnak egymással, így a fáradságos, időigényes adatbevitel a lehető legkönnyebben megoldható, a kezelés hatékonysága pedig jelentősen növelhető.

A rendszer végigkíséri a teljes lízingtevékenységet, a szerződés megkötésétől az utolsó befizetés beérkezéséig. Megvan benne az összes nyilvántartási, ellenőrzési, dokumentálási funkció, amely a lízingelés sikeres lebonyolításához szükséges. Emellett ellátja a gazdálkodó egység főkönyvének naprakész vezetését, tárgyi eszköz nyilvántartását.

A Winlyz képes több, egymástól akár teljesen független gazdasági egység ügyeinek kezelésére, de természetesen lehetőség van ezen egységek közötti átjárásra, kapcsolatteremtésre is.

Lehetőség van devizás ügyletek intézésére is, a rendszer képes a devizaárfolyamok változását követni, a számlákban ezeket érvényesíteni.

A Winlyz képes kapcsolatot tartani számos külső adatforrással: Eurotax, BAR, PEK, Multicash, Electra, Csoportos beszedési megbízások kezelése, stb.

Minden egyes tevékenységhez hozzáférési jogosultság állítható be, így az adatok módosítása csak az arra jogosult felhasználó(k) által lehetséges. Minden adatmódosítás (felvitel, módosítás, törlés) egyértelműen naplózva van.

A Winlyzben az ismétlődően használt adatokat (pl.: az egyes számlák könyvelési adatai) sablonszerűen lehet tárolni, így biztosítható, hogy az adatok egyrészt gyorsan, másrészt hibamentesen kerülnek tárolásra.

A rendszerben lehetőség van az ismétlődő feladatok kötegelt (Bach) feldolgozására (pl.: számlagenerálás, főkönyvi felösszegzés, listák futtatása), ezzel is tehermentesítve az ügyintézőket a monoton és így könnyen elrontható feladatok alól. Ilyenkor a rendszer jobbára éjszaka elvégzi az előre definiált feladatokat.

A Winlyz nagy számú előre elkészített, a felhasználó által paraméterezhető listákkal rendelkezik. Ezek a listák további feldolgozásra könnyedén importálhatók a MS Excel táblázatkezelőbe.

A LIBX2 - LSHJAVA rendszer hitelesítő és kommunikációs rendszer, amely hitelesítést, titkosítást és különböző kommunikációs felületeken történő adatforgalmazást tesz lehetővé.

Főbb funkciói

  • Kielégíti az elektronikus aláírások létrehozásával és ellenőrzésével kapcsolatos követelményeket, melyet a GIROLock szolgáltatás üzletszabályzata előír.
  • Fő kommunikációs közege a GIROHáló, amin a pénzintézetek végzik a pénzforgalmi tevékenységüket BKR – Bankközi Klíring Rendszerrel illetve az ügyfelek hiteladatai forgalmazását a KHR – Központi Hitelbírálati Rendszerrel.
  • Másik kommunikációs közege a NAV által üzemeltett EBT-KKK2 rendszer, amelyen a VHR (NAV EBT1) és ELLTAM (NAV EBT2) megkereséseket intéz a pénzintézetek felé.
  • Harmadik kommunikációs közege a MUSZ (Megbízható Üzenettovábbító Szerver) kommunikációs rendszere, amely kiszolgálja a Cégbírósági Elektronikus Vagyonfelmérési Rendszerét (CEVR), amely segítségével a cégbíróságok a cégek kényszertörlési eljárása során elektronikus úton vagyonfelmérést végeznek.

 

LIBX2-CORE funkciók

  • A LIBX2-CORE rendelkezik önálló felhasználó adminisztrációval vagy működhet létező Active Directoryhoz kapcsolódó autentikációs üzemmódban is.
  • A LIBX2-CORE felületén paraméterezhetők a különböző szolgáltatások, viszonylatok. 
  • Itt történik az autentikációs, aláíró, titkosító tanúsítványok definiálása, a bankra jellemző információ bejegyzése, amely szükséges a kommunikációhoz.
  • A LIBX2-CORE a forgalmazott állományok adminisztrációját végzi, tárolja a küldött, fogadott szakmai üzeneteket és a hozzájuk tartozó térti- és feladóvevényeket.
  • LIBX2-core naplózza a kommunikációs és ügyintéző által végzett eseményeket és regisztrálja a hibaüzeneteket.

 LIBX2-LSHJAVA funkciók

  • A LIBX2-LSHJAVA végzi a kommunikációt a regisztrált szolgáltatásokkal. A modulban vannak megvalósítva a szolgáltatások által alkalmazott kriptográfiai és elő-, illetve utófeldolgozási funkciók.

LIBX2-LSHAJAVA jellemzői

  • LINUX-on illetve MS Windowson futtatható JAVA alapú alkalmazás
  • SQL alapú adatbázist használ JDBC-én keresztüli eléréssel

LIBX2-LSHJAVA kommunikációs – kriptográfiai funkciók

  • Az LSHJAVA kiterjesztés egy aszinkron módon futó JAVA modul, amely szervizként működik, a közös adatbázis táblán keresztül kommunikál a LIBX2 programmal.
  • Több szálon futó kommunikáció 
  • PKCS#7 alapú titkosítás és hitelesítés objektum tanúsítvánnyal (GIROHáló esetében)
  • XML alapú titkosítás és hitelesítés objektum tanúsítvánnyal (EBT-KKK2 és MUSZ-CEVR esetében)
  • Forgalmazott állományok tömörítése és kibontása
  • SSH2 protokoll a szolgáltató és az ügyfél közötti adatforgalmazásra (GIROHáló esetében)
  • WEB szervizen történő adatforgalmazás (EBT-KKK2 és MUSZ-CEVR esetében)
  • LDAP elérés a tanúsítványok frissítésére
  • Események naplózása, auditálása

 Ügyféloldali interfészek

  • Fájlalapú, amely az ügyfél oldali alrendszerrel küldő, fogadó könyvtárakon keresztül nyílt fájlok segítségével cserél adatot
  • Adatbázis interfész tábla segítségével történő adatcsere, amikor az alrendszer közvetlenül a LIBX2 adatbázisába tölti a küldendő, és onnan olvassa a bejövő állományokat
  • MQ csatornán keresztüli kommunikáció, amikor dedikált csatornák biztosítják az alrendszerrel történő adatcserét